Popelník aneb kam s popelem

Každý kuřák potřebuje popelník a nezáleží, zda se jedná o kuřáka dýmek, doutníků nebo cigaret. Popelníků existuje hned několik typů, které jsou specifické pro danou skupinu kuřáků. Zároveň se meze fantazii nekladou ani co se použitých materiálů týče. Jen namátkou můžou být popelníky skleněné, keramické, kovové, dřevěné, křišťálové nebo dokonce silikonové. Na trhu je i nepřeberné množství tvarů a velikostí, tak si opravdu každý najde ten svůj.

Cigaretový popelník

Kuřáci cigaret zdaleka nejčastěji používají tzv. popelníky otočné, které jsou nejčastěji v nabídce ve skleněném nebo kovovém provedení. Popelník otočný je praktický svojí konstrukcí, jednoduchým pohybem mechanismu se nedopalky a popel přemístí do zásobníku a tím předejdeme nechtěnému zápachu a hlavně jeho rozfoukání po okolí. Na stejném principu uložení nechtěného fungují i popelníky keramické dvojdílné, kde se vše snadno ukryje pod pohyblivou část popelníku. Oba tyto druhy jsou vhodné jak pro vnitřní, tak i pro vnější použití. Nespornou výhodou keramického popelníku je jeho snadnější údržba a delší odolnost vůči povětrnostním podmínkám.

Popelníky cigaretové

 

 

 

Doutníkový popelník

Nároky na popelník určený pro kuřáky doutníku jsou trochu odlišné od klasického popelníku. V první řadě se jedná o velikost odkladů, které jsou v tomto případě znatelně větší. Doutník se tak dá pohodlně odložit a nám hlavně nehrozí, že ho najdeme někde úplně jinde mimo popelník. Popelníky na doutníky můžeme najít s jedním, ale klidně i s několika odklady aby se na každého kuřáka dostalo. Doutníkové popelníky se také odlišují svým zpracováním a propracovanějším vzhledem. Málokdo by se během kouření svého doutníku chtěl koukat na ne moc líbivý kuřácký doplněk. Je již na každém zda zvolí popelníky keramicky, skleněný, kovový nebo snad křišťálový.

 

 

Popelníky doutníkové

Dýmkový popelník

Tak jako každý kuřák dýmky potřebuje dýmku a tabák, tak zároveň potřebuje i popelník k tomu speciálně určený. I v tomto případě jsou popelníky na dýmky vyrobeny z různých materiálů a v různých velikostech. Co je zásadní pro většinu dýmkových popelníků je odklad pro dýmku. V podstatě se jedná o prohlubeň v popelníku kam pohodlně zapadne většina dýmek. V nabídce jsou i popelníky s více odklady. Dalším specifikem těchto popelníků je korkový špunt pro vyklepání tabáku po dokouření dýmky. Díky tomu se nemusíme obávat, že bychom dýmka jakkoli poničili.

Popelníky dýmkové

 

 

Venkovní popelníky s košem

Dalším velmi praktickým pomocníkem pro uložení nedopalků a popela je kombinace stojacího popelníku s odpadkovým košem. Tento druh popelníku je převážně určen nejen do gastro provozů. Venkovní popelník své uplatnění najde určitě i na vhodných veřejných prostranstvích.

Venkovní popelník

Popelník do auta

Novinkou jsou popelníky určené do auta, jedná se o reakci na situaci, kdy někteří výrobci možnost popelníku ani nenabízí. Tyto popelníky se snadno uchytí v držáku na nápoje. Některé jsou nabízeny i s osvětlením pro komfortnější použití.

Popelník do auta
Další články o každodenních kuřáckých potřebách najdete na našem blogu.

 
Profilový obrázek

Aleš