Jak vybrat plničku cigaret?

Zajímá vás domácí výroba cigaret? Chcete experimentovat? Láká vás, jak za kouření ušetřit? Pak si pořiďte dutinky, tabák a plničku. Ptáte se, co je to plnička? Plnička není propisovací pero, ale strojek na plnění cigaretových dutinek kvalitním řezaným tabákem. Ano, pomocí plničky a dutinek s filtrem můžete v domácím prostředí vyrobit kvalitní cigarety, a navíc za více než rozumné finanční prostředky. A jak vybrat plničku cigaret víte? Ne? Nevadí, rádi Vám poradíme.

Jednoduché ruční plničky

Pro domácí výrobu cigaret budete potřebovat kvalitní a především spolehlivou plničku dutinek. Na trhu naleznete řadu modelů. Rozdíl je nejen v principu plnění, použitém materiálu, ale také ceně. Nejjednodušší a nejlevnější je ruční plnička cigaret. Ta se skládá z kovové trubičky s pantem, do které vložíte tabák a potom ho vtlačíte pomocí dusátka do navlečené dutinky.

Tyto plničky jsou klasika a používali je již naši dědečkové. Bohužel, když chcete vyrobit více cigaret, je to docela dřina.

Další levnou možností je plastová plnička OCB. Ta nabízí již větší pohodlí, ale i zde se jedná o pracné ruční plnění dutinek.

Praktické pákové plničky

Pokrok se nezastavil ani v oboru plnění cigaret. Na trhu najdete například malou, ale šikovnou elektrickou plničku dutinek Champ. Ta plní dutinky pomocí spirály a je dodávána s veškerým příslušenstvím, které budete potřebovat na údržbu.

Některé modely umožňují dokonce regulovat intenzitu plnění. Mezi velmi oblíbené patří nejprodávanější manuální celokovová plnička Mikromatic Duo.

VIDEO: Manuální páková plnička cigaretových dutinek OCB Mikromatic DUO

Jedná se o vysoce kvalitní pákovou plničku, jež plní dutinky jedním pohybem. Tato plnička nabízí maximální funkčnost a spolehlivost, tak jako všechny výrobky renomované značky OCB, a umožňuje plnit cigarety s Regular filtrem (15 mm) nebo s Long filtrem (24 mm).

Vyšší liga v plnění dutinek

V této kategorii, s příznivým poměrem cena/výkon, najdete kvalitně zpracovanou poloautomatickou elektrickou plničku Powermatic II. Je určena pro plnění dutinek klasické velikosti King Size 100 mm, které jsou plněny pomocí hrotu. Dutinky jsou plněny po jednom kusu.

VIDEO: Elektrická plnička cigaretových dutinek Powematic II

Český trhu také nabízí vyšší model Powermatic III. Tato plnička umí na jedno naplnění zásobníku tabáku vyrobit až 30 cigaret, má displej zobrazující počet naplněných dutinek, průběh naplnění, tlačítko spuštění a tlačítka ovládající intenzitu naplnění.

Tak, nyní vám chybí k naprosté spokojenosti jen pouzdro na uskladnění cigaret a můžete si po celý den plně vychutnat kvalitní doma vyrobené cigarety.

 
Profilový obrázek

Aleš