Jak vybrat doutník? Typy doutníků, značky.

Chcete prožít mimořádný zážitek? Láká vás zakouřit si dobrý doutník ? Imponují  vám výjimeční muži, kteří kouření doutníků zasvětili celý život? Winston Churchill kdysi řekl “Dočetl jsem se, že kouření doutníků škodí zdraví. Tak jsem se rozhodl, že přestanu číst.” Ano, nikdo z nás neví, zdali skutečně Winston Churchill tuto proklamaci dodržel, ale je prokazatelné, že prožil dlouhý život velmi úspěšného muže, který získal mimo jiné i Nobelovu cenu, dožil se ve zdraví věku 91 let a jak vybrat doutník opravdu věděl.

Jaké máte možnosti při výběru doutníku?

Oblíbenou značkou Winstona Churchilla, ale i třeba Alfréda Hitchcocka, byly doutníky Montecristo, které jsou dodneška pro mnohé kuřáky jediným měřítkem při posuzování kvality doutníků ostatních značek. Na našem trhu jsou však i další značky, které vám umožní uskutečnit výjimečný zážitek z kouření kvalitního doutníku.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet prémiový ručně balený doutník, máte skutečně k dispozici nejen přemíru značek, ale i druhů, velikostí, tvarů a barev. Doutníky se liší také cenově, ale i zemí původu. Jak poznat, který z těch ručně vyráběných tabákových skvostů, je pro vás ten pravý? Zde máte několik rychlých a jednoduchých rad, jak vybrat doutník a to nejen ten první, ale když vám zachutná, tak i ty další.

Jak vybrat doutník

Není doutník jako doutník: Suchý vs. vlhký doutník

Suchý doutník je možné pořídit nejenom ve většině trafik, ale i na benzínce a i v supermarketu. Ne, že by byly špatné. Ale pro pravý prémiový vlhký doutník musíte zajít dál. Vlhké doutníky se totiž musí skladovat ve speciálním humidoru, což je přístroj udržující konstantní vlhkost cca 70 % a ten běžně v trafice nemají. A to je dobře, protože při výběru toho správného doutníku je důležitá i rada odborníka. Svět doutníků je opředen také mnoha mýty. Jedním z nich je cena. Pravdou ale je, že cena při výběru doutníku není vůbec důležitá. Existuje celá řada kvalitních doutníků, jež nejsou drahé a přesto vám nabídnou nevšední plnohodnotný zážitek z kouření. To jsou ty správné doutníky pro začátečníky.

Jak kouřit doutník? Nejdříve si doutník ohmatejte

Ponechme nyní stranou velikost, barvu a chuť doutníku a zaměřme se na velice důležitou, byť zásadní vlastnost. Jak vlastně doutník táhne? Ano, opravdu správně funkční doutník musí dobře táhnout, a to znamená, že musí být rovnoměrně utažen, ani ne málo, a ani ne moc.

Poznáte to již během koupě. Stačí doutník uchopit do ruky a jemnými stisky ho prohmatat od hlavy k patě. Ihned poznáte, zda je měkký nebo tvrdý a zda je stejně tuhý po celé své délce. Také krycí list by měl být zcela hladký, bez poškození a barevně jednotný.

Chuť

Tak, a nyní přichází ke slovu samotná chuť. Ta je čistě individuální. Ale i zde jsou jistá pravidla. Chuť a sílu doutníku ovlivňuje nejen délka a způsob fermentace, jeho stáří, ale i země původu. Ano, rostlina, půda a podnebí určují, jak bude ve finále doutník chutnat.

Jinak chutnají doutníky z tabáku, jež vyrostl v Dominikánské republice, jinak z Ekvádoru a jinak z Nikaraguy či Hondurasu. Kapitolou sama o sobě jsou doutníky, které pochází z Kuby. K dalším velmocím, jež produkují kvalitní doutníky, patří východní Spojené státy, Mexiko, ale také Filipíny.

Napsali jsme také speciální článek o tom, jak správně kouřit doutník.

Typy doutníků

Důležitý je formát doutníku

Dalším aspektem pro výběr doutníku je, kolik času máte na kouření. Prémiový doutník je totiž ideální kouřit na jedno posezení. Tento faktor vnímají i výrobci a nabízejí kuřákům různé formáty doutníků.

  • Pokud máte málo času, sáhněte po velikosti Panatela.
  • Máte-li více  času, je vám k dispozici Corona či Robusto.
  • Pro dlouhé kouření na pohodu, když vás čas netlačí, je ideální zvolit formát doutníku Toro, ten “hoří”něco okolo 45 minut nebo Torpedo a také Churchill. Na tyto formáty však budete potřebovat více než hodinu.

Tip: Nikdy si neberte vetší doutník s tím, že ho rozpůlíte a vykouříte nadvakrát!

4 rady na závěr

Opět pro vás máme několik rad na závěr.

  1. Pokud patříte mezi začátečníky, kupujte si kusovky a zkoušejte různé velikosti a tloušťky, různé barvy či země původu.
  2. Také si kupujte levnější doutníky, nebo doutníky s průměrnou cenou cca 100 – 300 Kč za kus. Nebojte se kouřit silnější doutníky, nekoušou.
  3. Zkoušejte doutníky různých zemí původu a uvědomujte si jejich chuť, i nekubánské doutníky dosahují dnes špičkové kvality.
  4. A také, vůbec není na škodu pořídit si kuřácký deníček a dělat si průběžně poznámky jaké doutníky kouříte a jakou mají chuť.

Další články

 
Profilový obrázek

Aleš