Jak správně ubalit cigaretu?

Propadli jste kouzlu balených cigaret? Toužíte si ubalit opravdu dobrou cigaretu? Ano, chce to trochu zručnosti, ale výsledek stojí za to. Znám jednu kudrnatou zrzku a ta umí ubalit cigaretu v jedné ruce. A to je fakt cool.

Jaké jsou výhody balených cigaret?

Když se rozhodnete pro balení, můžete experimentovat a ubalit si cigaretu podle svých představ. Na výběr máte různé druhy papírků, řadu filtrů, různé chuti tabáků a také, máte možnost, zvolit si, jak velkou cigaretu si ubalíte.

Za vaši námahu vám bude odměnou voňavá cigareta s lahodným a vlhčím tabákem a také radost z „dobré ruční práce”.

Balenou cigaretu si však můžete vychutnat i bez dovednosti „ručního balení”. V prodeji existují totiž baličky na cigarety.

Jak ubalit cigaretu

Jak se balí cigareta v ruce?

Připravte si papírek a cigaretový tabák. Tabák promněte v ruce a nasypte ho na podložku, nejlépe do tvaru cigarety. Tak spolehlivě odhadnete jeho patřičné množství.

Tabák by neměl být příliš kompaktní, proto ho natrhejte na menší kousky, bude jemnější a volnější.

Jeden konec papírku uchopte mezi palec a prostředníček a ukazováčkem téže ruky držte papírek tak, aby se v něm vytvořila prohlubeň. Do té rovnoměrně nasypte tabák. Tabák můžete nechat vyset přes okraje.

Pokud chcete mít cigaretu s filtrem, je ten pravý čas ho vložit. Potom papírek s tabákem vezměte do obou rukou.

Prsty by měly tvořit rovnou linii od jednoho konce cigarety k druhému.

Nyní si pomožte palci a začněte cigaretu mezi nimi a prostředníčky pomalu rolovat, pěkně od konců. Tam a zpět.

Palci postupně vtlačte hranu papírku do tabáku a pak cigaretu zarolujte, olízněte, zalepte a máte vyhráno.

Přebývající kusy tabáku uštípněte prsty a schovejte na příště.

Jak ubalit cigaretu - tabák, papírky

Jak ubalit cigaretu v baličce?

Otevřete baličku, oddělte od sebe válce a rovnoměrně nasypte tabák. Baličku držte tak, abyste měli pohyblivý válec blíž k tělu. Až bude prostor plný tabáku, vložte papírek do mezery mezi válci a začněte rolovat. Pokud chcete mít cigaretu s filtrem, vložte ho do baličky. Nezapomeňte papírek olíznout. Několikrát protočte cigaretu mezi válci a uvnitř naleznete krásnou, pevně ubalenou cigaretu. Není to zázrak?

V nabídce vseprokoureni.cz najdete opravdu vše pro kouření; nejen speciální cigaretové tabáky, filtry a papírky, včetně papírků OCB, ale i baličky na cigarety, jež jsou s oblibou nazývány „kombajn na cigarety”. Součástí nabídky jsou i oblíbené baličky OCB, jež jsou proslulé svojí kvalitou a spolehlivostí. Za zmínku stojí i široká nabídka veškerého příslušenství, včetně tabatěrek či profesionálních baliček.

 
Profilový obrázek

Aleš