Jak správně kouřit doutník

Kouření doutníku je poměrně individuální záležitost, pro mnohé je to rituální akt, při kterém relaxují a tráví dobrý čas s přáteli nebo sami se sebou. Příležitostí pro kouření doutníků je v životě mnoho, ale jak na správné kouření doutníku? Existuje několik věcí, které zvýrazní chuť doutníku a přinesou ten pravý a kvalitní požitek.

Jak kouřit doutník – základní doporučení

  • Kouří se klidně a pomalu, nejde o kouření cigarety, dejte si na čas, jeden doutník můžete kouřit klidně 30 minut.
  • Konec doutníku ořízneme doutníkovým ořezávačem v délce několika milimetrů.
  • Doutník zapalujeme nad žárem a ideálně delší zápalkou, cedrovým dřívkem nebo třeba plynovým zapalovačem. V žádném případě nezapalujeme doutník benzínovým zapalovačem.
  • Jakmile doutník zapálíte, párkrát potáhněte a nechte tabák pořádně rozhořet.
  • Popel doutníku nikdy neoklepáváme, pokud už je moc dlouhý a bojíme se, že by nám mohl spadnout a zašpinit například košili, položíme ho na okraj popelníku, případně jemně otřeme, popel odpadne.
  • Jestliže se jedna strana doutníku při kouření spaluje rychleji, můžete zbytek po obvodu trochu připálit zapalovačem či zápalkami.
  • Když dokouříte zhruba do 1/3 délky doutníku, můžete ho pomalu odložit do popelníku, doutník netípáme, necháme ho vyhasnout.

Jak správně zapálit doutník

Doutník nezapalujeme přímým plamenem, nýbrž pouze žárem. Pozor, přímý oheň ničí krycí listy. Nejdříve postupně necháme ohořet okraje doutníku, poté můžeme pomalu nechat ohořet jeho střed a následně i potáhnout.

Jestliže doutník zapalujeme doutníkovým zapalovačem, je dobré namířit žár pod úhlem zhruba 45°. Pokud totiž namíříte plamen přímo v linii s doutníkem, hrozí, že se doutník zapálí příliš rychle a poznáte to i na chuti. Postupujte pomalu a vychutnejte si tento rituál.

Prohlédněte si doutníkové zapalovače.

Čím zapálit doutník

V ideálním případě použijte při zapalování doutníku cedrové dřevo, případně plynový zapalovač. Nikdy nepoužívejte zapalovače benzínové, jelikož by to mohlo negativně ovlivnit chuť doutníku.

Doutníkové zápalky

Nezapomeňte, na kouření doutníku je vhodné mít dostatek času a nikam nespěchat, kuřte pomalu a klidně, relaxujte, vnímejte chuť doutníku.


Další články

 
Profilový obrázek

Aleš