Doutníky Cohiba – to nejlepší z Kuby

Značku Cohiba distribuuje firma Habanos S. A., která je vlastněna státem Kuba. Doutníky Cohiba byly produkovány původně jako doutníky, jenž byly používány při oficiálních příležitostech kubánské vlády a také pro potřeby jejích představitelů, zvláště pak Fidela Castra. Tyto doutníky, které byly vždy mimořádně kvalitní, se do komerčního prodeje uvolnily až v roce 1982. Kubánské doutníky Cohiba jsou plněny velmi kvalitním tabákem, který se pěstuje přímo na Kubě a prochází unikátním procesem fermentace a úprav, jež je typický právě pro tuto značku.

Cohiba používá tabákové listy nejvyšší kvality

Základem doutníků Cohiba je tabák z oblastí San Luis a San Juan y Martinez, který roste na legendárních plantážích v údolí Vuelta Abajo. Doutníky Cohiba byly původně vyráběny jen ve formátu Panetela, Corona Especial a Lancero. Později k nim přibily i Robusto, Exquisito a Espléndido a vytvořili kuřáky označovanou “klasickou linii”. Výrobní procesy doutníků Cohiba byla vždy důsledně utajovány a také vstup do továrny byl regulován.

Zajímavé: Doutníky Cohiba se uvolnily do komerčního prodeje v roce 1982.

Nabídka doutníků Cohiba je široká

Dnes má Cohiba v nabídce vedle klasických formátů i širokou škálu doutníků, jež osloví všechny náročné kuřáky doutníků. Najdete zde jak oblíbené Cohiba Mini Editon 2018 v balení po 10 kusech tak i malé, ale silné příjemně aromatické doutníky Cohiba Club. V nabídce nechybí ani Cohiba Siglo I Tubos A/T, ručně balené doutníky jež patří k nejlepším doutníkům ve své kategorii. Velmi žádané jsou též Cohiba Magicos Maduro 5 chutnající po čokoládě, kakau, kůži a dřevu nebo i Cohiba Piramides Extra Tubos A/T. Tento je jako jediný doutník Cohiba ve formátu Piramides Extra. Jedničkou mezi doutníky značky Cohiba jsou po léta Cohiba Esplendidos, které hoří až 90 min. Vynikají svým kvalitním provedením, tvarem “churchill”a silním kouřem.

Všechny doutníky Cohiba skladem zde.

Značka Cohiba je zkrátka klasika a po léta paří mezi opravdové krále prémiových doutníků.

 
Profilový obrázek

Aleš